close

Zapraszamy do kontaktu całodobowo

TELEFON: 572 239 327

O Nas

 

Jesteśmy nowo powstałą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Nazywamy się OSP Bydgoszcz i kontynuujemy dzieło rozpoczęte przez zakładową jednostkę przy Alcatel-Lucent Polska. Założycielami nowej jednostki są byli członkowie wspomnianej jednostki. Po poprzedniej jednostce, która została zlikwidowana, przejęliśmy kadrę i sprzęt oraz lekki wóz gaśniczy.
Zgodnie ze statutem naszej organizacji naszymi celami jest:
- Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami.
- Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń.
- Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych i sposobach ochrony przed nimi.
- Szkolenie mieszkańców z ochrony przeciwpożarowej oraz z udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Jesteśmy niewielką jednostką, ale wyszkolenie naszych druhów oraz posiadany sprzęt pozwala nam podjąć statutowe działania. Obecnie mieścimy się w powiecie bydgoskim i taki też jest teren naszych działań.
OSP Bydgoszcz to organizacja non-profit, a cały zysk uzyskany ze składek i darowizn przeznaczamy na bieżącą działalność i rozwój jednostki , w tym zakup sprzętu i szkoleń dla druhów.
Zachęcamy do współpracy, jesteśmy gotowi pojawić się na pikniku lub imprezie organizowanej przez Państwa firmę, gdzie zaprezentujemy wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem. Pokażemy i nauczymy udzielania pierwszej pomocy i zapewnimy atrakcje wodne dla dzieci. Prezentacje możemy przeprowadzić również w szkołach i innych placówkach oświatowych.
Szkolenie przeciwpożarowe (użycie gaśnicy i innego sprzętu ppoż) oraz szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy możemy wykonać również na terenie zakładu pracy , w tym ćwiczenia z ewakuacji zakładu we współpracy z PSP.

   

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

Bydgoszcz

telefon

telefon:

572 239 327

mail

e-mail:

nr konta

BNP Paribas Bank Polska S.A.
53 1600 1462 1821 6104 7000 0001

CIEKAWE LINKI:

 


 
 

NA SKRÓTY:

 

O NAS

OFERTA

KONTAKT